Kandidater til regions- og kommunalvalget 2017

Du kan finde de aktuelle byrådsmedlemmer frem til kommunalvalget 2017 under fanen Byråd.

Kandidater - Regionsrådsvalget 2017

1.
2.
3.
4.
5.

6.

7.

8.

 
      1. Gösta Toft
      2. Hans Iver Kley

        Elin Marquardsen

        Welm Friedrichsen
    1. Hannah Bahnsen
  1. Dirk Sina

  2. Janine Asmussen
  3. Peter Asmussen

 

Kandidater - Aabenraa Kommune 2017

1.
2.
3.
4.
5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

 
      1. Erwin Andresen
      2. Kurt Andresen
      3. Lasse Tästensen
      4. Käthe Nissen
      5. Mette Olesen
      6. Matthias Kracht
      7. Alex Søndergaard
      8. Anja Eggert
      9. Berit Kynde
      10. Christa Toft
      11. Christoffer Eichler
      12. Florian Born
      13. Gerd Lorenzen
      14. Hans Christan Bock
      15. Hugo Schmidt
      16. Kerstin Hinrichsen
      17. Mary Tarp
      18. Nicolaj Seeberg
      19. Otto Jensen
      20. Thore Naujeck
      21. Uwe Asmussen
      22. Simon Skytte Eggert

Kandidater - Haderslev Kommune 2017

1.
2.
3.
4.
5.
 
    1. Carsten Leth Schmidt
    2. Uwe Jessen
    3. Sabina Wittkopp-Hansen
    4. Hans Iver Kley
    5. Angelika Feigel

 

Kandidater - Sønderborg Kommune 2017

1.
2.
3.
4.
5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

 
    1. Stephan Kleinschmidt

      1. Dieter Jessen
      2. Gerhard Bertelsen
      3. Christel Leiendecker
      4. Julius Born
      5. Elisa Skytte Eggert
      6. Christian W. Nielsen Hansen
      7. Daniel Hoff
      8. Jan Georg Hoff
      9. Gerhard Jacobsen
      10. Arno Knöpfli
      11. Robert L. Knöpfli
      12. Rainer Naujeck
      13. Marion Petersen

Kandidater - Tønder Kommune 2017

1.
2.
3.
4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
    1. Jørgen Popp Petersen

      1. Louise Thomsen Terp
      2. Anita Carlsen-Rausch
      3. Leif Hansen
      4. Christian Andresen
      5. Dirk Andresen
      6. Irene Feddersen
      7. Hauke Grella
      8. Volker Heesch
      9. Marieke Heimburger
      10. Jannek Langert
      11. Uwe Matzen
      12. Peter Sönnichsen